Historien Estetik &Güzellik

DOLGU

(Dudak,Yanak,Burun,Çene,Nazobial,Alın vb.)

Dolgular cilt altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanan ve birçok estetik operasyondan çok daha ucuza mal olan bir prosedürdür. Dolgu, cilt altındaki bölgelere kırışıklıkları gidermek amacıyla yapıldığı gibi, dolgun göğüs ya da dudak görüntüsü sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Bu yazıda, sizler için dolgu çeşitleri ve farklı uygulama alanları gibi merak edilen konular ele alınmıştır. 

Dolgu nasıl yapılır?

Dolgu, yüz germe gibi ciddi estetik operasyonlardan, hem çok daha kısa sürede gerçekleşir hem de çok daha ekonomik bir şekilde kişiye genç bir görünüm kazandırır. Dolgu işlemi cilt altına uygulanan basit bir enjeksiyondan ibarettir. İşlemden önce bölgeye lokal anestezi uygulanır. Dolgu işlemi uygulanacağı bölgeye göre değişmekle beraber, en fazla yarım saat süren bir prosedürdür. Dolgu işlemi 4 ay ile bir yıl arası değişen sürelerde kalıcılık gösterir.

BOTOX

Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerinde ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kasların kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks yüzün bu bölgelerindeki mimik kasları geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks tedavisi yüz kasları anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmaması için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

PRP

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP hazırlarken öncelikle hastadan kan alınır, alınan kandan trombositlerin ayrıştırılması için özel tüplerde santrifüj işlemi yapılır ve PRP için gereken yüksek trombosit içerikli plazma elde edilir.

PRP’nin faydasının ortaya çıkması hemen beklenmemektedir. Çoğu hastada iyileşme (ağrıda azalma veya fonksiyonda artış) 4-6 hafta içinde başlar. Bu süre hasarlı bölgenin yerleşimi ve hasarın boyutu ile ilişkilidir. İnjeksiyonu takip eden haftalarda düzenli fizik tedaviye devam edilmesi ve aşırı fiziksel aktiviteden ve injeksiyon yapılan bölgeye aşırı yüklenmekten kaçınılması önerilir. Bu dokuların daha iyi iyileşmesini sağlayacaktır.

PRP de kişinin kendi kanı ile yapılan bir uygulama olduğu için allerjik reaksiyon riskinden uzak genel olarak güvenli bir uygulamadır. Ancak vücuda iğne girişi olduğundan infeksiyon, kanama, sinir hasarı gibi injeksiyon içeren her uygulamadaki genel riskler bu uygulamada da oluşabilmektedir. Bu durumlar çok nadiren görülmektedir. Tedavi edilen durumla ilişkili riskler olabilir. Bu riskler muayene sonrasında belirlenmektedir. PRP genelikle ilk basamak tedavi olarak görülmemektedir, genel tıp yöntemleri başarısız olduğunda tedavi planına eklenmektedir.

BİŞEKTOMİ

( Hollywod Yanağı)

Bişektomi Nedir?

Günümüzde erkekler ve kadınlar, fiziksel görünüm açısından ideallerine ulaşabilmek için genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak adına birçok estetik operasyondan faydalanmaktadır. Bu estetik cerrahilerden biri de bişektomi operasyonudur. 

Yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bişektomi aynı zamanda yanak cerrahisi olarak da bilinmektedir.  Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunabilir.  

Kimler Bişektomi Yaptırabilir? 

Bişektomi operasyonu normal kiloya ve yuvarlak bir yüze sahip 18 yaşından büyük erkekler ve kadınlara uygulanabilir. Bununla birlikte aşırı kilolu veya obezitesi olan kişilere ve 45 yaşın üzerindeki hastalara önerilmemektedir.  Bichat adı verilen yağ torbalarında zamanla önemli ölçüde azalma meydana gelir, bu da operasyon geçirecek kişinin yüzünde erken yaşlanmaya neden olabilir. Yine de her hastada farklılık olabileceği için operasyonu yapacak hekimin hastayı detaylı olarak değerlendirmesi oldukça önemlidir. Bişektomi ameliyatı için uygun bir hasta olup olmadığınızı bilmek için hekim tarafından size sorular sorulabilir ve sonrasında da bir takım testler istenebilir. 

BURUN ESTETİĞİ

Burun Estetiği

(Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?”

Burun estetiği, ya da diğer adıyla rinoplasti burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir.

Burun estetiği yaptırmanın nedenleri arasında bir yaralanmadaki deformitelerin onarılması, veya doğum kusurunun düzeltilmesi için burnun fiziksel görünümünü değiştirmek ya da bazı solunum güçlüklerinin iyileştirerek, nefes almayı kolaylaştırmak bulunmaktadır.

Bazı vakalarda hem solunum güçlükleri hem de fiziksel görünüm rinoplasti seçeneğinin tercih edilmesinin arkasındaki nedenler arasında yer alabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun üst kısmı kemikten ve alt kısmı kıkırdaktan meydana gelen, deri ile kaplı bir yapıya sahiptir. Solunum sistemi içinde önemli bir yere sahiptir. 

MEME BÜYÜTME

Meme Büyütme

(Göğüs Büyütme)

Meme büyütme ameliyatı en sık yapılan 3 estetik ameliyattan biridir. Meme Gelişimi genellikle 16 yaşında tamamlanır.

Genetik sebepler nedeniyle ergenlik döneminde meme gelişimi yetersiz olması,  emzirme sonrası meme dokusunun içi boşalmasına bağlı olarak meme dokusunda hacim kaybı olabilir.

Meme dokunuzda tek taraflı yada iki taraflı olarak hacim kaybı mevcutsa Meme büyütme ameliyatı ile dolgun ve dara iri estetik görünen göğüslere sahip olabilirsiniz.

İdeal Göğüs BüyüklüğünüÖlçüsü Nedir ?

İdeal göğüs büyüklüğünde boy kilo ve mevcut göğüs çapınız bizim için çok önemlidir.

300 cc silikon protez 160 cm boyu mevcut birinde ideal bir meme boyutu elde edersen 170cm boyu bulunan bir kadında yetersiz kalacaktır.

MEME KÜÇÜLTME

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme; Göğüslerin normalden daha büyük olması nedeniyle duyulan rahatsızlıkların yok edilmesi için yapılmaktadır. Bu operasyon, göğüslere dolgunluk verici yağ ve cilt bölümünün bir kısmının alınmasını ve göğüslerin vücutla orantısını yani uyumunu sağlamak amaçlarıyla gerçekleştirilir.

İleri derecede meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama gibi problemlere yol açar

Meme Küçültme Estetiği

Bir kadının kendini özgüvenli hissetmesinde meme çok önemlidir. Göğüs büyüklüğü sebebiyle bir çok kadın iç çamaşırı bulmakta zorlanmaktadır. Göğüsleri toplarlamaya çalışmak amacıyla sıkı sütyenler giyilmesi omuzlarda kalıcı izlere ce çukurluklara sebep olabilmektedir. Meme dokusun büyüklüğü sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Spor yapmanızı vb. birçok sosyal aktivitenizi etkileyebilir.

Büyük göğüsleriniz vücudunuzda birtakım deformasyonlar meydana getirebilir. Bunlardan bazıları;

*Omuzlarınızda sutyenin memeyi toparlaması için sıkılmasına bağlı sutyen kopçası izi

*Meme büyüklüğüne bağlı omuzlarda öne doğru eğilme, boyunda bükülme meydana gelir ve ciddi sırt ağrıları yapar.

*Yaz aylarında özellikle meme altında önce kızarma sonra pişik ve mantar enfeksiyonları

*Kollarda uyuşma gibi semptomlarınız mevcutsa bu ameliyat için ideal bir aday olabilirsiniz.

Meme büyüklüğü oluşumunda en sık etken genetiktir. Bunun dışında sık kilo alıp verme doğum ve emzirme sonrasında büyük olan göğüslerinizdeki problemler daha da artabilir.

KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Kılcal Damar Tedavisi

Cilt yüzeyine yakın olarak bulunan geniş damarlara kılcal damarlar denir. Bu damarlar yüzeye yakın oldukları için cilt üzerinde görünür bir hal alırlar. Cilt yüzeyine yaklaşmış olan damar görünümü kişileri rahatsız edebilir. Kılcal damarlara vücudun her yerinde rastlamak mümkün olsa da sıklıkla yüzde ve bacaklarda görülmektedir. Yüzde oluşan kılcal damar çatlamaları damarlı görünümün yanı sıra kızarıklıklara sebep olmaktadır. Bu durum kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen, rahatsız edici bir görünüm oluşmasını sağlar. Bacaklarda rastlanan kılcal damarlar ise genellikle deformasyonlara bağlı olarak oluşur. Çoğunlukla ayakta olunmasını gerektiren mesleklere sahip kişilerle kılcal damarlar daha sık görülür.

Aynı zamanda çevresel faktörler de kılcal damar oluşumuna sebep olabilir. Fazla güneşe maruz kalma, uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı, hormon tedavisi alımı, uzun süreli kortizon kremleri kullanımı ve sahip olunan bazı iç hastalıkları kılcal damar oluşumunun belirgin sebepleridir. Bunun yanında kılcal damar oluşumu yaşlanmaya ve genetik faktörlere bağlı olarak da gelişebilmektedir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Badem göz estetiği genellikle göz kenarları düşük olan kişilere, göz yapısı itibariyle yüzünde mutsuz ifade takınan kişilere, bu göz yapısı ile hep yorgun hep uykusuz görünüm alan kişilere, düşük göz yapısı sonucu sürekli makyaj ile bunu saklamaya çalışan kişilere, daha canlı daha etkileyici, daha çekik, daha büyük, daha etkin bir göz yapısına kavuşmak isteyen kişilere kısa bir operasyonla yapılabilir.

Burada önemli olan klinik bulgulardır. Yüz hatlarınız, yüzünüzün oval olması gibi özellikler badem göz ameliyatında önemli bir rol oynar. Buna göre bu ameliyat için uygun olup olmadığınız size açıklar.

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
https://contactus.nikba.com/?utm_campaign=wordpress_plugin&utm_medium=widget&utm_source=wordpress