Historien Estetik &Güzellik

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır.Lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki ederler.Diğer doku altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatüründe bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiçbir vaka bildirimi olmamışır.Kısırlık asla söz konusu değildir ve yumurtalıklara lazerin etki etme ihtimali yoktur.Yıllardır süregelen Alexandrite lazer epilasyon  artık yerini çok daha konforlu olan ütüleme epilasyon cihazlarına bırakmıştır.En ince tüyü görme özelliğine sahiptir,4 mevsim uygulanmaktadır. 810 nm dalga boyundadır ,ağrı ve acı en minimal şekilde hissedilir. Bu teknoloji ile seans süreleri daha azalmış olup,toplamda 4-7 seansta çok tatmin edici sonuçlar aldığı gözlemlenmiştir.

CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı faydaları; Olası sorunları (cilt yaşlanması vb.) Önlemek için önlemler alınır ve cilt, dış etkenler, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri, hava değişiklikleri gibi yıkıcı etkilere karşı daha dirençli hale gelir. Günlük güzellik bakımları da daha etkili hale geliyor.

DERMAPEN

Dermapen uygulamasında dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılır.Deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmasını tetikler. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği ile çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİ

Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

İPEK KİRPİK

İPEK KİRPİK NEDİR?

İpek kirpik uygulaması, kirpiklerin uzun ve gür durmasını sağlayan bir yöntem. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı yapıştırılıyor. Kirpikler bakıma bağlı olarak 2-3 ayda tamamen dökülüyor. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığı için oldukça doğal görünüyor.

PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak Nedir?

Tırnaklara güçlü ve estetik bir görünüm kazandıran protez tırnak, son yılların en popüler güzellik uygulamalarından biri. Protez tırnağın akrilik, dipping ve jel olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunur. Çeşit fark etmeksizin protez tırnak uygulaması takma tırnaklardan çok daha kolay uygulanır. Aynı zamanda kendi tırnağınmış gibi doğal görünür. El bakımına istediği zamanı ayıramayan ve bakımlı kadınların çoğunlukla tercih ettiği, çabuk kırılmayan, dayanıklı manikür çözümlerinden olan protez uygulamalarının farklı çeşitleri mevcuttur.

AKNE TEDAVİSİ

Akne genellikle ergenlik çağında başlar ve otuzlu kırklı yaşlara kadar uzayabilir. Bebeklik dönemine mahsus iyi huylu akne tipi de vardır. Erkeklerde kadınlara oranla daha fazladır. En sık; yüz, sırt, kol ve göğüs bölgelerinde görülür.

BAKIM VE SÜRECİ NASILDIR?

Aktif içerik maddeleri benzoil peroksit ve salisilik asit’ten oluşan bu bakım yöntemi ile akne,sivilce ve lezyonlarından ağrısız,acısız kolayca kurtulmak mümkün. Bir Beta-Alfahidroksi asit karışımı olan bu bakım her çeşit akneyi tedavi etmesinin yanı sıra bakımdan sonra ciltyüzeyini yenilerken,cildi pürüzsüzleştirir.Cilde doğal yollardan elde edilmiş asitler uygulanır ve maskelenir. Bakım paketleri 6-8 seans arasında değişir ve 10-15 günde bir uygulanır.

GÖZENEK TEDAVİSİ

Derinin doğal yapısında yer alan gözenekler özellikle yağlı, akneye eğilimli ciltlerde olağandan daha geniştir. Beraberinde siyah noktalar da sıkça görülen sorunlardandır. Ayrıca yaşla birlikte de deri elastikiyet kaybı yaşadıkça gözenekler de daha belirgin olmaktadır.

Tedavi Seçenekleri

Gözenek tedavisi derinin üst tabakasından başlayarak derinin alt tabakalarına da etkili uygulamalar ile yapılır.

 • Karbon peeling
 • Thulium lazer (Baby Face Beauty)
 • Fraksiyonel lazerler
 • İğneli Radyofrekans
 • Medikal cilt bakımları bu amaçla sıklıkla kullanılmaktadır.

ÇATLAK TEDAVİSİ

Cilt yüzeyinden ince bantlar şeklinde görünen çatlaklar, cildin hızlı esnemesine bağlı olarak cildin alt (dermis) katmanında oluşan girintili, uzun çizgilerdir. Ergenlik döneminde veya sonrasında hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça yaygındır. Çatlaklar vücudunuzun hemen hemen her yerinde görülebilir. Kusursuz vücut denilince akla ilk olarak ince, pürüzsüz ve fit bir vücut geliyor. Fakat doğum yapmak, kilo alıp vermek veya genetik faktörler dolayısıyla vücudumuz ‘kusursuz’ tanımından uzaklaşıyor. Vücutta oluşan çatlaklar kadın ve erkeklerin en büyük kabuslarından biridir. Çatlaklar genellikle kadınlarda görülse de erkeklerde de ergenlik döneminden itibaren sıklıkla gözlemleniyor. Çatlak tedavisi için ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler mevcut.

LEKE TEDAVİSİ

Leke tedavisi, cilt üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş olan lekelenmelerin giderilmesini sağlayan bir bakım işlemidir. Leke tedavisinde lazer, kimyasal peeling, leke maskesi, mezoterapi, renk açıcı kremler ve daha birçok yöntem kullanılmaktadır.

HYDRAFACİAL

Parlak, ışıldayan, sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt için, deri ve hücrelerin doğru şekilde nemlenmesi gerekir. Cildini nemlendirmek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için kulak dolma bilgilerle ya da arkadaş tavsiyesi ile cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak bazen faydadan çok zarar getirir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında, ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlenmesine temizlenmez ve cilt gözeneklerinin tıkanmasına, akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur. Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması son derece önemlidir. Bu sayede cilt hem rahatça hava alır hem de taşıyabileceği nem kapasitesi artar. Farklı cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı, cildin tüm bakım bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes alıp nemlenir.

DÖVME SİLME

İlk başta büyük bir istek ve beğeniyle yaptırılan kalıcı dövmeler zamanla kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Bu nedenle kalıcı dövmelerinden kurtulmak isteyen kişiler uzman kişilerin yardımına ihtiyaç duyabilmektedir. Deri yüzeyinden kalıcı dövmelerin silinmesi yakın zamana kadar mümkün bir tedavi yöntemi olmamakta idi. Alerjik reaksiyonlar, işe kabul alınmama durumları, boşanmalar gibi nedenler dolayısıyla sildirilmek istenen kalıcı dövmeler yeni teknolojiler sayesinde kolaylıkla deri yüzeyinden yok edilebilmektedir. Dövme silmek için kullanılan cerrahi yöntemler yerini günümüzde lazerler uygulamalarını bırakmış durumdadır.

KİRPİK LİFTİNG

Kirpiklerimizin gerçek görüntüsünü herhangi ek bir madde olmadan ortaya çıkaran mucizevi uygulama Kirpik Lifting ile kirpiklerimiz şimdi daha uzun ,daha kıvrık hatta daha hacimli , sudan ,denizden,makyajdan etkilenmeyen kirpik lifting ile kirpikleriniz her daim hem doğal hem rimel efekttine sahip.

MİCROBLADİNG

Microblading, zamanla seyrekleşen ve formunu kaybeden kaşlar için ideal gürlük, kalınlık ve uzunlukta doğal kaşlar elde etmeyi sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Microbladingte amaç kişinin yüzüne en uygun kaşı en doğal yöntemle yapmaktır. Bu nedenle kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapılmaktadır. İşlem esnasında deriye atılan her çiziğe yerleşen pigment neredeyse tamamen bir kıl görünümüne sahip olmaktadır. Kaş dövmesi ile arasındaki fark, pigmentin cildin en üst tabakası olan epidermise bırakılıyor olmasıdır. Microblading kaş işlemi her ne kadar kalıcı makyaj olarak adlandırılsa da ömürlük bir işlem değildir. Boya derinin en üst tabakasına işlendiği için kalıcılığı ortalama 1-2 yıldır. Bu süre kişinin cilt tipine ve rengine göre de değişiklik göstermektedir.

KAŞ LAMİNASYONU

Kaşın formunu değiştirerek yeni bir kaş formu ve hacim kazandırarak efective bir görünüm sağlar. Bu işlem aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan sert dokuda kıl yapısına sahip, kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapıları için kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmamıza yardımcı olur. Uygulanan botoks bakım ile kaşın yapısındaki tüm bağları bağlar ve kuvvetlendirir. Kaş botoks işlemi enjeksiyon kullanılarak yapılan bir işlem değildir. Laminasyon işlemi kaşlarınızın uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar. İyileştirir, kaşları güçlendirir ve bunları protein botoks bakımı ile besler. Kaş laminasyon yapılacak olan kaşlarda kaş boyama işlemi yapılır ancak kaş kınası yapılamaz. İstenirse 2 gün sonra yapılabilir.

KAŞ VİTAMİNİ

Kaş vitamini nedir?

Kıl köklerinin canlandırılması esasına dayanan kaş vitamini uygulaması, seyrelmiş, zayıf veya çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülmüş kaşların tekrar çıkmasını amaçlar.

Kaş vitamini;

 • Stres,
 • Dış etkenler,
 • Yanlış beslenme,
 • Kötü alışkanlıklar,
 • Kullanılan bazı ilaçlar,
 • Genetik yatkınlıklar gibi faktörler nedeniyle küsen kaşlar için harika sonuçlar yaratır.

Kaş vitamini, güçlü içeriği sayesinde kaş kıllarının diplerine nüfuz ederek kaşların beslenmesini sağlar. Vitamin işlemi sırasında kullanılan serum, kıl köklerinin canlanmasına, güçlenmesine ve dökülen yerlerde tekrar tüylerin çıkmasına yardımcı olur.

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
https://contactus.nikba.com/?utm_campaign=wordpress_plugin&utm_medium=widget&utm_source=wordpress